رتبه‌های برتر کنکور چه راهکاری برای کنکوری‌های آینده پیشنهاد می‌دهند؟

برگزیدگان آزمون سراسری سال 1402 نکاتی را برای کسب نتیجه بهتر کنکوری‌های آینده پیشنهاد داده‌اند.

رتبه‌های برتر کنکور چه راهکاری برای کنکوری‌های آینده پیشنهاد می‌دهند؟

گروه دانشگاه سکانس؛ کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ هم به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود، نتایج اولیه کنکور اعلام شد و داوطلبان حالا تکلیف خود را روشن شده می‌بینند، آن‌ها که مجاز شده‌اند به دنبال زمان و نحوه انتخاب رشته هستند و آن‌ها که مجاز نشدند به فکر آزمون بعدی هستند و شاید هم مسیر دیگری را برای آینده خود انتخاب کنند چرا که می‌دانند کنکور آخرین و تنها مسیر برای آینده خوب نیست و می‌توان از راه‌های دیگر نیز مسیر موفقیت را طی کرد. تعدادی هم به عنوان برگزیدگان آزمون سراسری معرفی شدند، همان‌ها که بسیار خوب درس خواندند و البته راه درس خواندن را هم بلد بودند. با چند نفر از این برگزیدگان کنکور گفت‌وگو کردیم تا راهکارهایی که برای بهتر درس خواندن و کسب نتیجه بهتر در کنکور می‌دانند به داوطلبان کنکور آینده بگویند.

* کنکور تنها راه موفقیت نیست؛ بر هدف تمرکز کنید آرش قوامی رتبه هفت گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی می‌گوید: به دانش‌آموزان و پشت کنکوری‌ها توصیه می‌کنم برای درس خواندن برنامه‌ریزی داشته باشند و به کلاس‌های کنکور اکتفا نکنند. وی معتقد است: دانش‌آموزان نباید یک روز ۲۰ ساعت درس بخوانند و یک هفته اصلاً درس نخوانند. همچنین قوامی با بیان اینکه کنکور تنها راه موفقیت نیست، تأکید دارد که داوطلبان نباید به زور درس بخوانند و اصرار داشته باشند که حتماً باید در فلان رشته یا رتبه کنکور قبول شوند. محمد بنی‌احمدی رتبه نهم گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی نیز می‌گوید: اولویت برای انتخاب رشته باید، رشته تحصیلی باشد، نه دانشگاه بهتر. بعضاً مشاهده می‌کنیم بعضی‌ افراد اولویت‌ را دانشگاه قرار می‌دهند و به انتخاب رشته اهمیتی نمی‌دهند و معتقدند که بعداً می‌شود تغییر رشته را داد اما به نظرم چنین روشی موفقیت‌آمیز نخواهد بود. مسیحا باقری‌تنها رتبه ۲ گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی نیز خطاب به کنکوری‌های سال آینده می‌گوید: بچه‌ها نباید از کنکور بترسید، کنکور یعنی یاد گرفتن تعداد زیادی تست‌های غلطی که در خانه می‌زنیم.

فاطمه هدایتی رتبه ۷ گروه آزمایشی علوم تجربی هم داوطلبان کنکور سال آینده را خطاب قرار داده و می‌گوید: برای خودتان هدف انتخاب کنید، سخت مطالعه کنید و بسیار تست بزنید، وقت خود را با ارزش بدانید وقت خود را  با عوامل بی‌ارزش تلف  نکنید. دیاکو فاروقی رتبه ۸ گروه آزمایشی علوم تجربی هم اعتقاد دارد: کنکوری‌ها باید در ابتدا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و مسیری که در راه دارند با توکل برخدا و با آرامش طی کنند، همچنین به توانایی و آموخته‌های خود اعتماد کنند و تا حد زیادی به حواشی اطراف توجه نکنند که این رمز موفقیت داوطلبان در کنکور است. فریما صانعی رتبه ۳ گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هم معتقد است: اگر بخواهم به داوطلبان آینده یک توصیه‌ای داشته باشم اینکه به دنبال هدف‌هایشان بروند و پشتکار داشته باشند. سید علیرضا سید شاکری رتبه پنجم گروه زبان‌های خارجی کنکور سراسری سال  ۱۴۰۱ هم می‌گوید: داوطلبان خیلی به کلاس‌های کنکور متکی نباشند و استرس را از خودشان دور کنند. پایان پیام/